Müzik prodüktörü ve şarkı yazarı Haluk Kurosman 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi ve Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü‘nden mezun olduktan sonra Kanada’da Ontario Institute of Audio Recording Technology‘de Müzik Prodüksiyonu üzerine eğitim gördü. Halen bu okulda her yılın sonunda en başarılı öğrenciye verilmekte olan “KUROSMAN AWARD” isimli ödülün ilk sahibi ve aynı zamanda soyadını ödüle vererek “isim babası“ oldu.

2003 yılından itibaren kurucu ortaklarından olduğu GRGDN bünyesinde ve 2011 yılında GRGDN’den ayrıldıktan sonra bağımsız olarak bugüne kadarki kariyerinde gripin, maNga, Emre Aydın, Seksendört, Kolpa, Gece Yolcuları, yirmi7, Gülden Mutlu, Cartel, Ferhat Göçer, Gökcan Sanlıman, Aslı Gökyokuş gibi isimlerle bir çok şarkı ve albüme imza atmıştır.

Söz konusu albümlerde tüm şarkıların düzenleme, kayıt ve mikslerini üstlenmesinin yanı sıra, pek çok hit şarkıda kimi zaman söz yazarı, kimi zaman da besteci olarak karşımıza çıkmaktadır.

2022 yılında ise henüz üç yaşında olan kızı Duru’nun babasının şarkılarını yine babasının sesinden duyup öğrenmesini amaçlayarak ona ithaf ettiği ve otuz iki şarkı ve üç albümden oluşacak “Duru” projesinin başlangıcını yapmıştır.

“Beni bir de benden dinleyin” sloganıyla yola çıktığı bu albümlerden DURU I 2022, DURU II 2023, DURU III ise 2024 yılında yayınlanmıştır.